Посвідчення про перевірку знань із охорони праці

На будь-якому підприємстві потрібно організувати безпечні умови для персоналу, це передбачено законом «Про охорону праці» та багатьма інструкціями, методичками. Так, співробітники та посадові особи повинні пройти спеціальне навчання та отримати посвідчення з охорони праці. Це дозволить уникнути ПП та інших непередбачених ситуацій, пов'язаних з некомпетентністю того чи іншого працівника.

Коли та як потрібно проходити навчання

Законом передбачено, що робітники та інші співробітники повинні регулярно проходити навчання з охорони праці (пожежної безпеки, електробезпеки та ін.) За рахунок роботодавця. Керівники, як правило, навчаються раз в 3 роки, робочі, фахівці — щорічно (якщо робота підвищеної небезпеки) або теж раз в 3 роки. Робіт підвищеної небезпеки багато, ось короткий список основних:

 • Все, що стосуються електрозварювальних, паяльних робіт;
 • Охорона ліній електропередач, робочі електроустановок, на кабельних лініях;
 • Роботи з дозиметрами, в зонах із струмом підвищеної частотності, лазерами, електромагнітними полями та ін .;
 • Все, що стосується вибухових речовин — зберігання, переміщення, утилізація;
 • Роботи з легкозаймистими, вибухонебезпечними речовинами;
 • Обслуговування газових котлів;
 • Газонебезпечні роботи;
 • Для роботи на висоті;
 • Все, що пов'язано з нафтою, її видобутком, монтажем обладнання;
 • Аварійні, рятувальні роботи та інше.

Що потрібно, щоб пройти навчання з охорони праці?

Щоб пройти навчання, потрібно:

 • Надати паспорт співробітника;
 • Вказати його посаду на підприємстві;
 • Реквізити підприємства.

Посвідчення з охорони праці: як виглядає

Бланк ви без зусиль знайдете в Інтернеті. Посвідчення має номер, в ньому вказуються дані співробітника — ПІБ, місце роботи, посада, дата видачі, мокра печатка та підпис посадової особи. Також там зазначається, що людина пройшла навчання з охорони праці та безпеки.

Чи можна купити посвідчення з охорони праці?

По факту — деякі компанії цим займаються. Але продаж і купівля таких документів є незаконною. Більш того — за це можна отримати реальний тюремний термін, так як таке порушення передбачено “Кримінальним кодексом України” та розглядається ним, як підробка документів.

Але є й інші чинники, чому не можна купити посвідчення знань з охорони праці. Це небезпечно: людина, що не пройшла навчання, наражає на небезпеку своє життя та здоров'я, а якщо це керівник — то він ще ризикує і здоров'ям підлеглих. І як наслідок: втрати на виробництві, застій, порушення термінів і т.д. Також купівля підроблених документів не є суттєвою економією. Іншими словами, ви, як керівник, не багато переплатите за реальне навчання.

Де в Києві пройти курси з охорони праці

Навчальний центр «Професійна безпека» пропонує вашій увазі курси з охорони праці, безпеки в Києві та в інших регіонах. У нас є ліцензія “Міністерства освіти та науки України” та дозвіл від “Держпраці”. З нами ви пройдете повний курс, що складається з теоретичної та практичної частин, і по його завершенню отримаєте офіційне, законне посвідчення з охорони праці нового зразка. Дізнатися більше про курси в Києві ви можете за телефоном +38 (044) 501-00-45. Ми знаходимося в Святошинському районі, однак на навчання приймаємо людей з будь-якого району — Дніпровського, Деснянського, Дарницького, Голосіївського, Печерського, Солом'янського, Шевченківського, Подільського та Оболонського. У нашого консультанта ви можете уточнити термін дії посвідчення (скільки діє), де завантажити бланк (зразок) і багато іншого.

Голоси відсутні

Заявка на консультацію та оформлення послуг